DASK poliçe numarası bilinmesi zorunlu deprem sigortası için gereklidir. Zorunlu Deprem Sigortası DASK’ın resmi internet sitesi üzerinden sorgulama sayfasına giriş yaparak DASK poliçeniz hakkında tüm detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sistem üzerinden sizden istenen bazı bilgiler istenmektedir bu bilgileri girerek poliçe durumunuzu öğrenebilir ve poliçenizin yenileme süresi hakkında da bilgi alabilirsiniz. DASK poliçe numarası öğrenerek hali hazırda var olan poliçe durumunuz hakkında bilgi edinebilir ve poliçenizi düzenli olarak takip edebilirsiniz. Eğer ki DASK yani Zorunlu Deprem Sigortasının poliçesi yok ise veyahut süresi dolduysa sigortanızı yaptırmanız gerekmektedir.

DASK resmi internet sitesi üzerinden poliçe sorgulama alanına tıklandığında şu bilgileri doldurmanız gerekmektedir:

  • Meskenin  bulunduğu il, ilçe ve mahalle.
  • Bina yapı tarzı (ahşap, betonarme vb. gibi)
  • Bina yaşı
  • Binanın toplam kat sayısı
  • Dairenin yüzölçümü (m2)

Deprem riski bölgeler arasında değişkenlik göstermenin yanı sıra  yıkıcı etkileri açısından kaçınılmaz sonlar yaratmaktadır. Her an risk altında olduğumuz gerçeği ile Doğal Afet Sigortaları Kurumu tarafından zorunlu hale getirilen Dask sigortası tapuya kayıtlı her ev, dükkan, işyeri ve diğer binalar için yaptırılması gereken bir sigorta türüdür. Siz de depremin etkilerinden korunmak için dask sigortanızı Daskjet üzerinden yaptırabilirsiniz.

DASK Sigortası Genel Şartları

Depremler en fazla hasar bırakan doğal afetlerin başında gelir. Her ne kadar kısa sürseler de depremlerin bıraktığı hasar oldukça fazla. Ülkemizin coğrafyası aktif deprem fay hatlarına yakın bir alanda bulunduğundan depremin şiddeti daha çok hissedilmekte ve buna bağlı olarak hasar açısından da maliyetleri oldukça yüksek olmaktadır. Taşınmaz mallar deprem olduğunda ilk zarar gören alanlar içerisinde yer almaktadır.Yalnızca birkaç saniye süren depremler şiddeti büyük olduğunda bu süre içerisinde onlarca kişiyi sadece birkaç dakika içerisinde evinden edebilmektedir. Hasar kaybını en düşük seviyede tutma konusunda etkin çözüm sunan Daskjet bulabileceğiniz Dask sigortası ile evinizi ve sigorta kapsamına giren diğer binalarınızı sigortalatarak olası bir depremde maddi hasarlarınızı en düşük seviyeye indirebilirsiniz. Ayrıca DASK sigortası ile aşağıda yer alan maddeleri teminat altına alabilmeniz mümkün. Deprem ve depremden sonra meydana gelebilecek; yer kayması, yangın, tsunami ve su baskını gibi maddi hasarlarını karşılayabilir.

Siz de DASK poliçe numarası sorgulama ve daha fazlası için şimdi sitemizi ziyaret edin.

Leave A Comment