DASK sigorta ücreti en merak edilen konular arasında yer alıyor. Depremler meydana geldiğinde, evinizde maliyetli ve hatta yıkıcı hasarlara neden olabilirler. Bununla birlikte, deprem sigortası poliçeleri genellikle çok pahalıdır ve birçok ev sahibinin bunu riske atmasına ve para biriktirmek için sigorta kapsamı dışında kalmasına neden olur.

Zorunlu Deprem Sigortası yani DASK, evinizi deprem ve deprem sonucu oluşabilecek yangın, tsunami ve yer kayması vb. gibi durumların oluşturacağı maddi kayıpları teminat altına alan bir sigortadır. Deprem ülkemizde sıkça görülen doğal afetlerin başında gelmektedir. Bu yüzden DASK sigortasının yaptırılması ülkemizde zorunlu tutulmaktadır. Her yıl yapılması gereken DASK’ı yaptırmayan mal sahipleri abonelik ve tapu işlemlerini gerçekleştirememektedirler. DASK fiyatları belirlenirken farklı faktörler göz önünde bulundurulmalıdır. Bu sebepten dolayı sigorta fiyatları farklılık gösterebilir.

Deprem sigortası fiyatları Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimatına uygun olarak belirlenmektedir. DASK primleri hesaplanırken ikamet ettiğiniz binanın yapı şekli, inşa senesi, toplam kat ve daire yüzölçümü gibi bilgiler belirleyici olmaktadır. Her konutun özelliğine göre farklı bir DASK ücreti belirlense de sizin kendi konutunuz için ödemeniz gereken DASK bedeli sigorta şirketine göre değişmemektedir. Siz de Daskjet.com’dan DASK teklifi alabilir, eviniz için çıkan primi hızlı bir şekilde görüp satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

DASK Hesaplama Nasıl Yapılır?

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK)  Doğal Afet Sigortaları Kurumunun yönetmeliğine uygun olarak düzenlenen hususlar doğrultusundaki maddeleri kapsayan sigorta türüdür. Ülkemiizn coğrafi olarak bir deprem bölgesi olmasından ve özellikle ülkemiz için yıkıcı bir deprem olarak tarihe geçmiş olan 1999 depreminin ardından yapılması zorunlu hale getirilen DASK (Zorunlu Deprem Sigortası) depremden kaynaklı oluşan taşınmaz zararını önlemeyi amaçlamaktadır. DASK sigortasının yapılmadığı durumlarda kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir işlem yapılması mümkün değildir. Aynı zamanda su ve elektrik gibi aboneliklerde de DASK sigortası şartı bulunmaktadır.

DASK sigorta ücreti ve daha fazla işlemleriniz için https://www.daskjet.com ile çok daha kolay bir şekilde tamamlayabilir ve  Zorunlu Deprem Sigortasına ait tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Leave A Comment