Her ev sahibi DASK yenileme işlemini mutlaka aksatmadan yapmalıdır. Bu sayede gayrimenkulünüz herhangi bir doğal afete karşı daima korunaklı olacaktır. Web sitemiz üzerinden DASK’ınızı anında yeniletmeniz mümkündür. Bütün bu işlemleri bilgisayarınızdan ya da telefonunuzdan gerçekleştirebilirsiniz.

DASK POLİÇENİZ GÜNCEL DEĞİL Mİ?

Anında Güncelleyin

www.daskjet.com üzerinden DASK yenileme işlemleri için şu adımları takip etmeniz yeterlidir:

  • Öncelikle web sitemizin ana sayfasına gelin
  • Ardından ana sayfada görünen DASK SATIN AL butonuna tıklayınız
  • Yeni pencerede açılan sayfadaki tüm bilgileri eksiksiz olarak doldurun
  • DEVAM ET seçeneğine tıklayarak ödeme işlemi sayfasına geçin
  • Ödemenizi tamamladıktan sonra DASK’ınız anında yenilenmiş olacak

DASK Neden Önemli Bir Poliçedir?

Ülke olarak deprem kuşağında olduğumuz için hepimiz risk altındayız. Bu nedenle mutkaka DASK yaptırmak kiracı ve ev sahibi için çok kritiktir. Ne yazık ki bir depremin neden olduğu hasardan maddi olarak zarar görmeden çıkmak sadece DASK ile mümkündür. Deprem sigortası, evinizin ve eşyalarınızın depremde hasar görmesi veya yıkılması durumunda teminat sağlar.

Türkiye’de mülk sahibi olmanın temelleri arasında deprem sigortası olarak bilinen DASK vardır.  Bu sigortanın uygulanmaya başladığı tarihten itibaren, Türkiye’de yaklaşık 9 milyon inşaat güvence altına alınmıştır. Türkiye’deki binaların yaklaşık yüzde 52’sini kapsamaktadır.

DASK Ne Zamandan Beri Bir Zorunluluk?

Depreme veya doğal afetlere maruz kalmaları halinde depreme karşı güvence altına alınan mülklerin hasarlarının onarılması masraflarını karşıladığı için, Türkiye’de konut ve konut dışı her türlü mülk için zorunlu bir sigortadır.

Bu Türkiye’de deprem sigortası yaptırma kararı 1999’daki birçok can ve mal kaybının yaşandığı Marmara depreminden sonra geldi. DASK olarak bilinen “Doğal Afet Sigortaları” Anonim Şirketi’nin kurulduğu ve Türkiye’de deprem sigortasının çıkarılmasından sorumlu kuruluştur. Aynı zamanda bu kurum Türkiye Maliye Bakanlığı tarafından denetlenmektedir. Deprem sigortası mal sahibi tarafından ödenir ve kiracının sigorta ile hiçbir ilgisi yoktur. Türkiye’de konut, apartman, villa gibi konutlara hazır olan gayrimenkullerin tabi ki Türkiye’de Tapu Müdürlüğü’ne kaydedilmesi gerekiyor.

DASK yenileme, sorgulama, UAVT adres kodu sorgulama gibi tüm işlemlerinizi web sitemiz üzerinden anında gerçekleştirebilirsiniz.

Leave A Comment